Kronika 2019/2020

Konkurs Najpiękniejszej Wymowy E-mail
Autor tekstu: Anna Tomaszewska
piątek, 20 marzec 2020

Dnia 26 lutego nasze przedszkolaki z grupy Krasnali i Tygrysków wzięły udział w Konkursie Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego organizowanym przez  Miejska Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie -Koźlu. Dzieci bardzo starannie przygotowały sie do konkursu,.wraz z rodzicem lub nauczycielkami wybrały wiersze i nauczyły ich się na pamieć. W dniu konkursu pięknie zaprezentowały utwory Jana  Brzechwy, Juliana Tuwima , K. I. Gałczyńskiego  przed wymagającym trzyosobowym  jury.. Miło było posłuchać naszych przedszkolaków.Po prezentacji  każdy z uczestników otrzymał dyplom.  To był trudny konkurs i duża konkurencja- w konkursie brały udział przedszkolaki  ale także uczniowie szkół podstawowych. Gratulujemy naszym przedszkolakom umiejętności, odwagi i zachęcamy do podejmowania nowych wyzwań.