Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń

Autor tekstu: Maria Homoncik
środa, 03 lipiec 2019

Pożegnania nadszedł czas…..

W czerwcu nasze starszaki zaprezentowały swoje talenty na Gali Pożegnania Przedszkola. Przedszkolaki przedstawiły Bajkę o szczęściu. Akcja przedstawienia rozgrywa się na wiejskim podwórku, gdzie gospodarze wraz ze swoimi przyjaciółmi zwierzętami żyli w zgodzie i w przyjaźni. Niestety za sprawą handlarzy sprzedali swoich przyjaciół za nic nie znaczące przedmioty. Kiedy gospodarze zrozumieli swój błąd udali się na poszukiwania utraconych przyjaciół.  I tak trafili do cyrku. A w cyrku każdy mógł zobaczyć niezwykły pokaz talentów i umiejętności. Po niesamowitych przygodach zwierzęta wróciły na wiejskie podwórko .  Jak dobrze mieć prawdziwych przyjaciół.
Starszaki po zaprezentowaniu bajki odtańczyły Poloneza i podziękowały wszystkim za pracę, przytulanie, ciepłe słowa szeptane do uszka, za zabawę, umiejętności i wspaniały czas przedszkola.
A po wakacjach czeka już szkoła, ale każde z starszaków obiecało odwiedzić przedszkole i panie. Czekamy już z utęsknieniem.

Port Szczecin E-mail
Autor tekstu: Maria Homoncik
niedziela, 31 marzec 2019

Kontynuujemy podróż po rzece Odrze w ramach projektu edukacyjnego "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki". Tym razem zawitaliśmy do Szczecina. Poznaliśmy tam ciekawe zabytki i miejsca oraz herb miasta. Samodzielnie przygotowaliśmy słynny paprykarz szczeciński. Poznaliśmy klub piłkarski Pogoń Szczecin i rozegraliśmy piłkarskie zawody sportowe. Potem odwiedziliśmy filharmonię szczecińską. Tam poznaliśmy co to jest dźwięk, jakie są rodzaje dźwięków, jakie są  instrumenty, a nawet stworzyliśmy orkiestrę, grając na samodzielnie wykonanych instrumentach. Na koniec tygodnia poznaliśmy jak buduje się statki i sami zrobiliśmy pływające pojazdy, oczywiście sprawdzaliśmy czy pływają. Udało się nam.

Biedronki

Pszczółki