Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń

Zimowe igrzyska olimpijskie u KRASNALI E-mail
Małgorzata Swoszowska
niedziela, 01 luty 2015

Sportowy duch zagościł w grupie Krasnali w piątek 30 stycznia 2015r. Tego właśnie dnia zorganizowaliśmy ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w ramach realizacji projektu "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki".

Dzieci podeszły do warsztatów z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem. Wykazały się wiedzą na temat igrzysk, okazało się także, że są wyśmienitymi sportowcami. Kiedy zapłonął znicz olimpijski, a zawodnicy odbyli rozgrzewkę rozpoczęliśmy olimpiadę!
Wszystko zaczęło się od tego, że złośliwy Skrzat, który zamieszkał w naszej sali, wykradł z naszej flagi olimpijskiej kolorowe koła. Aby je odzyskać musieliśmy wziąć udział w 5 bardzo trudnych konkurencjach sportowych:

1. SANECZKARSTWO - dzieci "zjeżdżały" po złączonych ławeczkach na brzuchu.

2. ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE - każdy zawodnik wykonał swój własny układ
choreograficzny do muzyki Bacha.

3. NARCIARSTWO (SLALOM GIGANT) - dzieciaki pokonały slalom na specjalnie przygotowanych kartonowych nartach:) poszło im bardzo, bardzo dobrze!

4. HOKEJ NA LODZIE -  tutaj dzieci wykazały się umiejętnością prowadzenia piłeczki za pomocą kijka oraz celowania do bramki.

5. CURLIG - to ostatnia konkurencja, która polegała na popchaniu woreczka gimnastycznego w wyznaczone na podłodze pole.

Po wykonaniu wszystkich zadań i odzyskaniu kół olimpijskich nastąpił moment wręczania medali (dzieci wykonały je dzień wcześniej) - ceremonii dokonała p. dyrektor Urszula Szałaj, która pogratulowała dzieciom sukcesu, a następnie odebrała od nas ogień olimpijski, który obiecała przechować na kolejne igrzyska ... może wcześniej niż za cztery lata:) .

Dziękujemy.

Kółko przyrodnicze zimą E-mail