Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń

Małgorzata Swoszowska
wtorek, 25 listopad 2014

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA - 25 listopada

Lubicie zagadki? Tak? To posłuchajcie ...

... Oczka, głowa, brzuszek oraz dwoje uszu, ogon ma, łapki cztery i jest cały z pluszu. Najlepszy jest na smutki i do zasypiania, dobry na zmartwienia i do przytulania.                  Lubią go małe dzieci, lubią też dorośli, w dziecięcym serduszku niejeden gości...

Kto to taki? Tak, to właśnie jest PLUSZOWY MIŚ!

Najukochańsza zabawka dzieci obchodzi dziś swoje święto. Z tej okazji w naszej "Niezapominajce" zorganizowaliśmy MISIOWE URODZINY. I to takie najprawdziwsze! Z ogromnym tortem, urodzinowymi balonikami i serpentynami. Wszystkim przyprowadzonym dziś do przedszkola misiom oraz tym mieszkającym w przedszkolu zaśpiewaliśmy głośne "Sto lat".

Aż wreszcie przyszedł czas na misiowe przyjęcie! Tort smakował wspaniale! Podzieliła go dla nas pani dyrektor - Urszula Szałaj, życząc nam miłej zabawy, a misiom spełnienia najskrytszych pluszowych marzeń. Smakołyki, które przygotowali dla nas Rodzice także były pyszne. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Przyszedł też czas na wspólne zabawy i tańce - hulańce z misiami. Było wesoło i głośno! Uśmiechnięte buzie i zaczerwienione z emocji policzki przedszkolaków świadczyły o tym, że święto udało się wprost misiowo!!!!!

Systemy motywacyjne w "Niezapominajce" E-mail
Joanna Siwulec
wtorek, 25 listopad 2014

W naszym przedszkolu bardzo staramy się wzbudzać w dzieciach pozytywne zachowania. W tym celu w każdej grupie powstał system motywacyjny dostosowany do wieku i możliwości dzieci.

W grupie Żabek jest to „Jeziorko dobrych uczynków”, na którym znajduje się 9 pól, po których przeskakują żabki. Każde dziecko ma swoją żabkę ze swoim indywidualnym znaczkiem. Żabka przeskakuje na kolejne pola jeśli dziecko zrobi jakiś dobry uczynek. Kiedy żabka przeskoczy przez wszystkie pola łapie w nagrodę cukierkowego motylka. W Żabkach istnieje też system motywujący do zjadania warzyw podczas posiłków. Za zjedzenie surówki dziecko przyczepia sobie na tablicy obiadowej znaczek „warzywek” przy swojej klamerce i może się tym chwalić swoim rodzicom.

W grupie Biedronek są to „Biedronkowe misie”. Każde dziecko ma swojego misia oznaczonego indywidualnym znaczkiem. Misie siedzą w doniczkach, na których za dobre uczynki naklejane są serduszka. Po zebraniu 10 serduszek dziecko otrzymuje słodką nagrodę. Misie mogą też otrzymać łezkę na pyszczku za zachowania niepożądane. Łezka może zostać zlikwidowana przez dobry uczynek.

W grupie Pszczółek jest to „Kącik zdobywcy”. Znajdują się w nim patyczki, na które dzieci nakładają koraliki. Po uzbieraniu 10 koralików dziecko otrzymuje nagrodę. Znajduje się tu również system motywujący dzieci do zjadania surówek przy obiedzie. Za zjedzenie surówki dziecko przyczepia sobie na tablicy obiadowej „marcheweczkę” aby pochwalić się wszystkim, że zjada warzywa.

W Tygryskach każde dziecko posiada  „Album wzorowego przedszkolaka”, w którym dziecko tworzy kolekcję naklejek. Dzieci otrzymują naklejki za pożądane zachowania. Po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek dziecko zdobywa nagrodę.

W krasnalach są to „Piramidy dobrych uczynków”. Dzieci zbierają cegiełki dobroci, za zebranie 10 cegiełek otrzymują od jeżyka specjalną nagrodę. W piramidzie zamykają skrzata Psotnika, który namawia do złych uczynków. Można też otrzymać czarną cegiełkę za nieprawidłowe zachowanie, którą zamienia się na kolorową poprzez dobry uczynek. Krasnale są również motywowane do zjadania surówek podczas posiłków. Za zjedzenie surówki otrzymują specjalny znaczek. Za 5 znaczków jest nagroda.

Wszystkie systemy tworzone są przy współpracy z rodzicami, którzy pomagają w organizowaniu nagród dla swoich pociech.

Dziękujemy!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>