Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń

Zabawy adaptacyjne E-mail
Sabina Brzoza
czwartek, 09 marzec 2017

Dnia 7 marca o godzinie 16.30 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Na naszych milusińskich czekało mnóstwo niespodzianek. Każda sala zamieniła się w magiczne miejsce w którym dzieci mogły miło spędzić czas na wspólnej zabawie a rodzice poznać grono pedagogiczne i porozmawiać z Pani± dyrektor. Nauczycielki Niezapominajki przygotowały krótkie przedstawienie teatralne a następnie zaprosiły do sal w których dzieci eksperymentowały, wykonywały prace artystyczne oraz brały udział w zabawach sportowych. Regenerację sił zagwarantowała kawiarenka „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Rado¶ci dzieci ( i nie tylko) niebyło końca.  Ponadto każdy maluszek otrzymał upominki i słodki prezencik na pami±tkę. Wszyscy go¶cie opuszczali przedszkole w fantastycznych humorach. Bardzo się cieszymy, że udało nam się zarazić Was naszym optymizmem. Do zobaczenia we wrze¶niu ?

Laboratorium w Biedronkach E-mail
Małgorzata Swoszowska
czwartek, 09 marzec 2017
Ciepłe czy zimne?

Biedroneczki wzięły dzi¶ udział w kolejnym laboratorium, podczas którego próbowały odpowiedzieć na powyższe pytanie. I okazało się, że s± w tej dziedzinie wybitnymi ekspertami :) Po rozwi±zaniu zadania wspólnie zastanowili¶my się gdzie w naszym przedszkolu może znajdować się Kraina Zimna - miejsce, w którym jest tak zimno, że woda zamienia się w lód ... po dłuższej dyskusji postanowili¶my zajrzeć do kuchni. W zamrażalce czekały na nas kubeczki z wod±, która pod wpływem niskiej temperatury zamarzła.
Z naszymi kubeczkami, które ciężko było utrzymać w ręce (tak były zimne:) wrócili¶my do naszej sali - Krainy Ciepła - aby wspólnie poszukać jak najlepszego sposobu na rozmrożenie dużej kostki lodu. Po oględzinach kostek przez lupę okazało się, że co¶ się w nich znajduje ... zatem chcieli¶my jak najszybciej dowiedzieć się co to takiego jest! Próbowali¶my dmuchać na kostki ciepłym powietrzem, ale to nie wystarczyło. Próbowali¶my ogrzać kostki w rękach, ale do chwili r±czki nam zmarzły. Próbowali¶my rozłupać kostki łyżeczk±, ale były za twarde. Rozejrzeli¶my się po sali, by znaleĽć co¶, co dostarczyłoby nam dużo ciepła i znaleĽli¶my czajnik! Okazało się, że kiedy polewa się lodow± kostkę ciepł± wod±, to ona szybko się rozpuszcza zamieniaj±c się ponownie w wodę. A ileż było rado¶ci, kiedy z kostki udało się wydobyć cenny skarb!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 54 z 554