Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń
Strona Główna
Kronika 2017/2018
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Advertisement
Advertisement
21 Lutego 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 19 gości online

Archiwum wydarzeń lat 2005-2016
Laboratorium w Krasnalach E-mail
Mariola Janczak   
niedziela, 27 listopad 2016

Tematem kolejnego laboratorium u Krasnali było powietrze. Podczas eksperymentowania dzieci szukały odpowiedzi na pytanie : gdzie znajduje się powietrze, jak ono wygląda, czy można je złapać i czy można je zobaczyć? Najbardziej podobał sie dzieciom balonowy odrzutowiec. Na koniec zajęć krasnale samodzielnie wykonały zabawkę, w której powietrze wykorzystały do wprowadzania w ruch  liście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuchenne laboratorium smaków E-mail
Małgorzata Swoszowska   
niedziela, 27 listopad 2016
Na listopadowym spotkaniu naukowców z KUCHENNEGO LABORATORIUM zastanawialiśmy się przede wszystkim do czego potrzebny jest nam ... język! Następnie obejrzeliśmy dokładnie nasze języki, a na dużym modelu języka zaznaczaliśmy obszary odpowiedzialne za poszczególne smaki: słodki, kwaśny, gorzki i słony. Jednak skupiliśmy się na smakach słodkim i kwaśnym. Przystąpiliśmy do eksperymentów ...
 
Aby odróżnić smaki musieliśmy ich kosztować. Żelki, cukier, czekolada, miód, kapusta kiszona, kwasek cytrynowy, ocet, sok z cytryny... które z tych smaków są słodkie, a które kwaśne zaznaczyliśmy w specjalnej tabelce. Czy można złagodzić smak kwaśny? Tak - dodając do niego smak słodki. Tak więc z połączenia soku z cytryny i cukru pudru powstał ... słodko - kwaśny (i bardzo pyszny) lukier. A jaką moc ma kwaśny ocet? W dwóch pojemnikach umieściliśmy jajko, jedno zanurzyliśmy w occie, a drugie w wodzie. Na drugi dzień zbadaliśmy oba jajka dokładnie. Ocet sprawił, że skorupka jajka rozpuściła się, a samo jajko zachowuje się jak kauczukowa piłeczka. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!
 
 
 
 
 
 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 81 z 554
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle, tel. (77)4835323