Strona Główna arrow Realizowane programy
Strona Główna
Kronika 2019/2020
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Klauzula RODO
Advertisement
Advertisement
5 Kwietnia 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Borzywoj, Irena,
Wincenty
Do końca roku zostało 271 dni.
Aktualnie jest 79 gości online

Realizowane programy
Projekt "Optymistyczne, Twórcze Dzieciaki" E-mail
Autor tekstu: Maria Homoncik   
poniedziałek, 01 październik 2018

 

W roku szkolnym 2019-2020 w naszym przedszkolu będzie realizowany projekt edukacyjny  "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki - celebrujemy święta niecodzienne " .  Jest on napisany w oparciu o teorię inteligencji wielorakich H. Gradnera, a jego podbudowę stanowi realizacja ogólnopolskiego programu "Optymistyczne Przedszkole" - Dziecięca Kraina Kreatywności. Projekt ten skierowany jest do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Głównym jego celem jest wykorzystanie naturalnej kreatywności każdego dziecka, w trakcie zabaw prowadzonych aktywnymi metodami, tym samym wspieranie jego rozwoju, podtrzymywanie zainteresowań i poczucia kompetencji

 

 

Akcja "Przyjaciel przyrody i książki" E-mail
Autor tekstu: Mariola Janczak   
niedziela, 02 październik 2016

W ramach projektu "Zielona Biblioteka", której patronem jest Urząd Miasta i Miejska Biblioteka organizowana jest akcja Przyjaciel Przyrody i Książek obejmująca wypożyczanie przedszkolakom plecaczków z książkami i audiobookami, spotkania w przedszkolach z pisarzami, ilustratorami oraz ekologiczne teatrzyki.Po raz kolejny do tej akcji włącza sie nasze przedszkole i zachęca rodziców do pożyczania plecaków z książkami. Akcja ta ma również na celu propagowanie czytania jako formę spędzania czasu z dzieckiem.Pamiętajmy,że podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.Szczeóły znajdziecie państwo na domkach i u nauczycielek grup.

 

"Cała Polska czyta dzieciom" E-mail
Autor tekstu: Mariola Janczak   
niedziela, 20 październik 2013

Nasze przedszkole popierając akcje "Cała Polska czyta dzieciom" po raz kolejny przystąpiło do programu popularnie zwanego "Plecaczek'. Głównym celem tej akcji jest popularyzacja czytania dzieciom, które ma wpływ na wszechstronny rozwój dzieci. W związku z tym zapraszamy  Rodziców do wypożyczania plecaków z książkami u nauczycielek grup. O warunki dotyczące korzystania z  plecaków proszę pytać w grupie . 

Pamiętaj , że  codzienne czytanie dziecku;

 

  • zapewnia  emocjonalny rozwój dziecka
  • rozwija język, pamięć i wyobraźnię
  • uczy myślenia, poprawia koncentrację
  • wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka
  • poszerza wiedzę ogólną
  • ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole
  • uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu
  • zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów
  • kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

 

Zachowaj równowagę E-mail
Autor tekstu: Małgorzata Swoszowska   
niedziela, 06 październik 2013

Zachowaj równowagę, czyli .... odżywiaj się racjonalnie i dbaj o kondycję:)

 Przez najbliższe dwa lata w naszej ,,Niezapominajce" realizowany będzie program pod patronatem Instytutu Żywienia i Żywności, którego celem jest wdrażanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Przedszkole podejmie szereg działań, aby założony cel został zrealizowany - liczymy na aktywny udział dzieci i rodziców, a nagrodą dla nas wszystkich będzie zdobycie certyfikatu.

Więcej szczegółów na: (www.zachowajrownowage.pl)

 

Od trzech lat realizujemy program szwajcarsko - polski "Zachowaj równowagę" pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia, który promuje zdrowe odżywianie się oraz aktywność fizyczną wśród małych dzieci.

 
 Na stronie internetowej instytutu pojawiła się nowość, zachęcam do zapoznania się z aplikacją mobilną ASYSTENT ZDROWEGO ŻYWIENIA :)
 
Zadbaj o siebie z „Asystentem Zdrowego Żywienia” – aplikacją na urządzenia mobilne opracowaną przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia. Korzystając z aplikacji, możesz zapobiec nadwadze i otyłości, a także wielu innym chorobom przewlekłym. „Asystent” pomaga nie tylko w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych, lecz także we wdrażaniu innych elementów zdrowego stylu życia.

Dzięki wbudowanemu w aplikację Kalkulatorowi będziesz w stanie przeanalizować to co jesz każdego dnia. Kalkulator obliczy m.in. Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, cukry i tłuszcz oraz pokaże Ci, jaki procent normy zrealizowałeś. Będziesz mógł również obliczyć ile dziennie spożywasz soli i sprawdzić czy przekroczyłeś już jej maksymalne dzienne spożycie.

W aplikacji znajdziesz rzetelne informacje i porady na temat zdrowego żywienia wraz z jadłospisami na każdy dzień tygodnia. Dowiesz się także jakie ćwiczenia fizyczne wybrać, aby skutecznie spalić nadmiar kalorii i poprawić swoją kondycję.

Ponadto, aplikacja zawiera różne praktyczne i interaktywne narzędzia – np. quizy czy słowniczek, które pomogą Ci łatwo i szybko przyswoić niezbędną wiedzę na temat zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia.

Aplikację można pobrać bezpłatnie na stronie Google Play: http://bit.ly/zachowajrownowage
 
 
 
Koordynator projektu
 
Małgosia Swoszowska
 
W krainie liczb - spotkanie z Wróżką i Skrzatem E-mail
Autor tekstu: Małgorzata Swoszowska   
niedziela, 06 październik 2013

Koncepcja wczesnego naczania matematyki przez zabawę.

Podróż do zaczarowanej Krainy Liczb ...

 

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu wprowadzana była nowa koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę „W krainie liczb”. W przedszkolu zagościli Wróżka Niezapominajka oraz Skrzat Psotnik- Przewrotnik, którzy oprowadzali dzieci po liczbowej krainie. Aby dostać się do krainy dzieci musiały przejść po liczbowej ścieżce. Zadaniem dzieci było pomaganie wróżce Niezapominajce z psikusami, które zrobił liczbom skrzat Psotnik- przewrotnik. Dzieci musiały między innymi pomóc liczbom wrócić do swoich domków, poukładać liczbowe portrety pocięte przez skrzata oraz odszukać skradzione liczbom przedmioty. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie tych zadań i zadowolone z tego, że pomogły wróżce i liczbom. W podziękowaniu wróżka wręczyła każdemu dziecku specjalny paszport do krainy liczb. Teraz dzieci będą mogły odwiedzać liczbową krainę przez cały rok.

 

 

 

 

 

Dokładny opis koncepcji wczesnego nauczania matematyki przez zabawę na stronie http://www.numberland.net/polska

 

 

 

 

 

 

Program adaptacyjny E-mail
Autor tekstu: Maria Homoncik   
sobota, 13 październik 2012
Program adaptacyjny

    Głównym celem naszej placówki jest rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb dzieci, przy pełnej współpracy z rodzicami. Chcemy to osiągnąć tworząc rodzinne przedszkole, w którym każde: dziecko i rodzic czuje się doceniany i potrzebny. Nie tylko ważna jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ale fakt, że dzieci traktujemy podmiotowo stwarzając możliwości stymulowania indywidualnego i wszechstronnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami.
    Realizując cele i zadania wychowania przedszkolnego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom nowych rodziców i umożliwiliśmy im bezpośredni kontakt z naszą placówką jeszcze przed 1 września, w którym dziecko zostaje w przedszkolu bez rodzica.
    W ramach programu adaptacyjnego już w maju przez cały tydzień dzieci nowoprzyjęte mogą uczestniczyć wraz z dziećmi przedszkolnymi w zabawach i zajęciach na terenie przedszkola.
Dodatkowo rodzice dzieci nowoprzyjetych mają okazję spotkać się z nauczycielką, która będzie opiekowała się ich dziećmi od 1 września. Na tym spotkaniu nauczycielka odpowiada na wszystkie pytania rodziców, zapoznaje z ramowym rozkładem dnia w przedszkolu, opowiada o procesie adaptacyjnym małego dziecka. Jednocześnie rodzice wypełniają ankietę, w której informują nauczycielkę o szczególnych potrzebach swojego dziecka.
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle, tel. (77)4835323