Strona Główna arrow Realizowane programy arrow W krainie liczb - spotkanie z Wróżk± i Skrzatem
22 Listopada 2017
¦roda
Imieniny obchodz±:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła

Aktualnie jest 103 go¶ci online

W krainie liczb - spotkanie z Wróżk± i Skrzatem E-mail
Małgorzata Swoszowska
niedziela, 06 paĽdziernik 2013

Koncepcja wczesnego naczania matematyki przez zabawę.

Podróż do zaczarowanej Krainy Liczb ...

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu wprowadzana była nowa koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę „W krainie liczb”. W przedszkolu zago¶cili Wróżka Niezapominajka oraz Skrzat Psotnik- Przewrotnik, którzy oprowadzali dzieci po liczbowej krainie. Aby dostać się do krainy dzieci musiały przej¶ć po liczbowej ¶cieżce. Zadaniem dzieci było pomaganie wróżce Niezapominajce z psikusami, które zrobił liczbom skrzat Psotnik- przewrotnik. Dzieci musiały między innymi pomóc liczbom wrócić do swoich domków, poukładać liczbowe portrety pocięte przez skrzata oraz odszukać skradzione liczbom przedmioty. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie tych zadań i zadowolone z tego, że pomogły wróżce i liczbom. W podziękowaniu wróżka wręczyła każdemu dziecku specjalny paszport do krainy liczb. Teraz dzieci będ± mogły odwiedzać liczbow± krainę przez cały rok.

Dokładny opis koncepcji wczesnego nauczania matematyki przez zabawę na stronie http://www.numberland.net/polska

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323