Strona Główna arrow Realizowane programy arrow W krainie liczb - spotkanie z Wróżką i Skrzatem
Kronika 2018/2019
Klauzula RODO
17 Września 2019
Ariadna,
Dezyderiusz,
Drogosław,
Franciszek,
Hildegarda, Justyn,
Justyna, Lambert,
Lamberta, Narcyz,
Teodora
Ogłoszenia bieżące

W krainie liczb - spotkanie z Wróżką i Skrzatem E-mail
Autor tekstu: Małgorzata Swoszowska
niedziela, 06 październik 2013

Koncepcja wczesnego naczania matematyki przez zabawę.

Podróż do zaczarowanej Krainy Liczb ...

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu wprowadzana była nowa koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę „W krainie liczb”. W przedszkolu zagościli Wróżka Niezapominajka oraz Skrzat Psotnik- Przewrotnik, którzy oprowadzali dzieci po liczbowej krainie. Aby dostać się do krainy dzieci musiały przejść po liczbowej ścieżce. Zadaniem dzieci było pomaganie wróżce Niezapominajce z psikusami, które zrobił liczbom skrzat Psotnik- przewrotnik. Dzieci musiały między innymi pomóc liczbom wrócić do swoich domków, poukładać liczbowe portrety pocięte przez skrzata oraz odszukać skradzione liczbom przedmioty. Dzieci były bardzo zaangażowane w wykonywanie tych zadań i zadowolone z tego, że pomogły wróżce i liczbom. W podziękowaniu wróżka wręczyła każdemu dziecku specjalny paszport do krainy liczb. Teraz dzieci będą mogły odwiedzać liczbową krainę przez cały rok.

Dokładny opis koncepcji wczesnego nauczania matematyki przez zabawę na stronie http://www.numberland.net/polska