Strona Główna
Kronika 2017/2018
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Advertisement
Advertisement
24 Września 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 99 gości online

Program adaptacyjny E-mail
Maria Homoncik   
sobota, 13 październik 2012
Program adaptacyjny

    Głównym celem naszej placówki jest rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb dzieci, przy pełnej współpracy z rodzicami. Chcemy to osiągnąć tworząc rodzinne przedszkole, w którym każde: dziecko i rodzic czuje się doceniany i potrzebny. Nie tylko ważna jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ale fakt, że dzieci traktujemy podmiotowo stwarzając możliwości stymulowania indywidualnego i wszechstronnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami.
    Realizując cele i zadania wychowania przedszkolnego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom nowych rodziców i umożliwiliśmy im bezpośredni kontakt z naszą placówką jeszcze przed 1 września, w którym dziecko zostaje w przedszkolu bez rodzica.
    W ramach programu adaptacyjnego już w maju przez cały tydzień dzieci nowoprzyjęte mogą uczestniczyć wraz z dziećmi przedszkolnymi w zabawach i zajęciach na terenie przedszkola.
Dodatkowo rodzice dzieci nowoprzyjetych mają okazję spotkać się z nauczycielką, która będzie opiekowała się ich dziećmi od 1 września. Na tym spotkaniu nauczycielka odpowiada na wszystkie pytania rodziców, zapoznaje z ramowym rozkładem dnia w przedszkolu, opowiada o procesie adaptacyjnym małego dziecka. Jednocześnie rodzice wypełniają ankietę, w której informują nauczycielkę o szczególnych potrzebach swojego dziecka.
< Poprzedni
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle, tel. (77)4835323