18 Listopada 2017

Maria Homoncik
sobota, 13 październik 2012
Program adaptacyjny

Głównym celem naszej placówki jest rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb dzieci, przy pełnej współpracy z rodzicami. Chcemy to osiągnąć tworząc rodzinne przedszkole, w którym każde: dziecko i rodzic czuje się doceniany i potrzebny. Nie tylko ważna jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ale fakt, że dzieci traktujemy podmiotowo stwarzając możliwości stymulowania indywidualnego i wszechstronnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami.
    Realizując cele i zadania wychowania przedszkolnego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom nowych rodziców i umożliwiliśmy im bezpośredni kontakt z naszą placówką jeszcze przed 1 września, w którym dziecko zostaje w przedszkolu bez rodzica.
    W ramach programu adaptacyjnego już w maju przez cały tydzień dzieci nowoprzyjęte mogą uczestniczyć wraz z dziećmi przedszkolnymi w zabawach i zajęciach na terenie przedszkola.
Dodatkowo rodzice dzieci nowoprzyjetych mają okazję spotkać się z nauczycielką, która będzie opiekowała się ich dziećmi od 1 września. Na tym spotkaniu nauczycielka odpowiada na wszystkie pytania rodziców, zapoznaje z ramowym rozkładem dnia w przedszkolu, opowiada o procesie adaptacyjnym małego dziecka. Jednocześnie rodzice wypełniają ankietę, w której informują nauczycielkę o szczególnych potrzebach swojego dziecka.