Strona Główna
Strona Główna
Kronika 2018/2019
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Advertisement
Advertisement
15 Listopada 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Artur,
Artus, Idalia,
Leopold, Leopoldyna,
Przybygniew, Roger
Do końca roku zostało 47 dni.
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 12 gości online

Zdrowe żywienie E-mail
Aneta Szeląg   
niedziela, 04 październik 2015
Z dniem 1 września 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, która informuje o grupie środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży oraz wymagania, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży.
Celem zmian w żywieniu jest ochrona  zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, poprzez ograniczenie dostępu do produktów żywnościowych zawierających: cukier i substancje słodzące, tłuszcze i sól.
W naszym przedszkolu „Niezapominajka” zgodnie z zaleceniami dostosowaliśmy żywienie do wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w żywieniu zbiorowym dzieci, uwzględniając normy żywienia oraz wartości odżywcze. Będziemy wdrażać u dzieci nawyki zdrowego odżywiania, oraz uświadamiać przedszkolakom, jak ważne jest odżywianie dla zdrowia każdego człowieka. Nasze przedszkole jest „Przyjazne dzieciom alergicznym”,
dlatego też informujemy rodziców o alergenach zawartych w poszczególnych produktach. Przy naszym jadłospisie można znaleźć spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera poszczególne danie.
W „Niezapominajce” podejmiemy szereg działań, które będą propagować u dzieci zdrowy styl życia i odżywiania, m.in.:
Od X 2015 r. zaczynamy projekt „Dzieci ułożą jedzonko zdrowe, będzie pyszne i kolorowe” – o szczegółach akcji poinformujemy wkrótce na stronie internetowej i Facebooku…
Przed nami wiele programów i projektów, które dostarczą nam najnowszej wiedzy z zakresu żywienia dzieci, oraz będą popularyzować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe.
< Poprzedni   Następny >
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle, tel. (77)4835323