Strona Główna arrow Kronika 2017/2018 arrow Warsztaty intrapersonanlno- przyrodnicze w grupie Pszczółek
22 Listopada 2017
¦roda
Imieniny obchodz±:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła

Aktualnie jest 145 go¶ci online

Warsztaty intrapersonanlno- przyrodnicze w grupie Pszczółek E-mail
Joanna Siwulec
czwartek, 12 listopad 2015

W czwartek 12.11 w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty rozwoju inteligencji intrapersonalnej i przyrodniczej. Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki".

Podczas tych warsztatów dzieci dowiedziały się jak powstaje deszcz. Poznały takie pojęcia jak: parowanie, skraplanie, opad, zamarzanie, topnienie. Następnie dzieci zamieniły się w kropelkowych pomocników i miały za zadanie samodzielnie przeprowadzić do¶wiadczenie aby dowiedzieć się, które przedmioty ton±, a które pływaj± na powierzchni wody. Kropelkowi pomocnicy podeszli do zadania z wielk± ochot±. Następnie w nagrodę za wspaniale wykonane zadanie odbyła się seria do¶wiadczeń zwi±zanych z wod±. Dzieci z wielk± uwag± obserwowały jak woda potrafi skleić dwie szklanki, unie¶ć do góry rodzynki, wprawić w ruch łódeczkę, wcisn±ć się do odwróconej szklanki...

Na koniec nast±pił wybuch pienistego wulkanu, który miał bardzo dziwny zapach! Jak my¶licie? Dlaczego? Zapytajcie o to kropelkowych pomocników! ;-)

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323