19 Czerwca 2018

Agnieszka Żymełka
pi±tek, 13 listopad 2015

Kochani Rodzice

1 kwietnia 2015 roku Polskie Radio uruchomiło nowy program radiowy skierowany do Dzieci i Rodziców – Polskie Radio Dzieciom. To pierwszy ogólnopolski program zapewniaj±cy tak bogat± i wszechstronn± ofertę audycji kierowanych do Dzieci i Rodziców, nadawany bez reklam. Codziennie słynny Magister Sprężynka zachęca Najmłodszych do rozwi±zywania edukacyjnych zagadek z dziedziny przyrody, chemii i fizyki, a sympatyczni i zadziorni Monika i Kulfon opowiadaj± zabawne historyjki oraz bajki okraszone ich niepowtarzalnym humorem. Interaktywny „Warsztat Małego Artysty” inspiruje do samodzielnego tworzenia rysunków, wycinanek i figurek, a także wspólnej zabawy z Rodzicami.  Natomiast w „Bezpiecznym Maluchu” policjanci wraz z Kulfonem będ± uczyć młodych słuchaczy zasad przestrzegania bezpieczeństwa, a także wła¶ciwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.  Stałe miejsce w ramówce znajduj± też najwspanialsze słuchowiska Polskiego Radia, nauka obcych języków, gry i zabawy. Dopełnieniem jest najpiękniejsza muzyka dla Dzieci, zarówno z polskiego jak i zagranicznego repertuaru. Polskie Radio Dzieciom dba również o potrzeby Rodziców, oferuj±c im audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów, a wieczorami doskonał± muzykę jazzow±.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w technologii cyfrowej, w systemie DAB+, ale można tez słuchać Radia bezpo¶rednio na stronie internetowej moje.polskieradio.pl/OtherChannels/Radio_Dzieciom.aspx

Więcej informacji na stronie dzieci.polskieradio.pl

Zachęcamy do słuchania POLSKIEGO RADIA DZIECIOM
- koordynatorka projektu  Agnieszka Żymełka