Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń arrow Systemy motywacyjne 2015/2016

Maria Homoncik
poniedziałek, 21 grudzień 2015

Żabki

1. Pochwała na - słowna aprobata dobrego zachowania się.
  2. Brawa - nagradzamy dzieci brawami, aby podkreślić ich właściwe postępowanie, postępy w czynnościach samoobsługowych czy sammodzielności.
  3. Pieczątki - jako zachęta do udziału w proponowanych zajęciach.

Biedronki

Każde dziecko do słoiczków zbiera "serduszka dobroci" za pożądane zachowania lub może otrzymać "serduszko smutku" za zachowanie niewłaściwe.

Pszczółki

"Pracowite Pszczółki"

Za dobre uczynki i pożądane zachowania dzieci otrzymują miodek i wypełnieją nim plastry moiodu. Za zebranie dziesięciu plasterków dzieci otrzymują atrakcyjną nagrodę rzeczową (we współpracy z rodzicami) i rozpoczynają zbieranie od nowa. Za niewłaściwe zachowanie dziecko nie otrzymuje miodu.

Tygryski

"Koraliki grzecznej Sówki"

Każde dziecko ma swoją własną sowę i sznureczek, na który nauczyciel nawleka koraliki. Dzieci otrzymują koraliki za dobre zachowania, dyżury i aktywność na zajęciach. Kiedy zdobędą komplet pięciu koralików wymienają je na nagrodę - niespodziankę i rozpoczynają zbieranie od nowa.

Krasnale

"Kącik zdobywcy"

Dzieci zbierają naklejki na tabliczki za pożądane zachowania (dyżur, aktywne uczestnictwo na zajęciach, zgodna zabawa, współpraca, samodzielność, kreatywność). Za zgromadzenie dziesięciu naklejekdzieci otrzymują nagrodę rzeczową.Wszystkie dzieci śpiewają Zdobywcy Nagrody - "Brawo, bravissimo".