20 Listopada 2017

Fizyka w przedszkolu ? E-mail
Maria Homoncik
¶roda, 15 czerwiec 2016

Fizyka w przedszkolu? Ależ TAK.

Już po raz kolejny w grupie Pszczółek realizowany był projekt edukacyjny  - „Gimnazjali¶ci dzieciom”-  tym razem tematem przewodnim było zjawisko magnetyzmu.

Już z rana czekały na nas niespodzianki, odwiedziły nas wróżki z czarodziejskimi przedmiotami.

Na pocz±tku poznali¶my różne rodzaje magnesu, badali¶my jego wła¶ciwo¶ci i okazało się, że z niektóre magnesy odpychaj± się, a niektóre przyci±gaj±.

Sprawdzili¶my też, co przyci±ga magnes.

Potem wróżki w słoiku umie¶ciły spinacze metalowe ( magnes je przyci±ga, sprawdzili¶my) i mieli¶my je wydostać, nie zmaczaj±c r±k i nie można było wylać wody.
Po namy¶le wpadli¶my na pomysł użycia magnesów – UDAŁO SIĘ.  Można wyłowić spinacze nie zanurzaj±c r±k.

Bawili¶my się w łowienie rybek, ale rybki były z papieru, a magnes nie przyci±ga papieru…. i  razem wpadli¶my na pomysł, że trzeba przykleić do nich metal- bo magnes przyci±ga metal. Umie¶cili¶my spinacze biurowe i zaczęły się połowy.

Potem poznali¶my czrodziejsk± plastelinę (miała drobinki metalu w ¶rodku), która się ruszała, wystarczy tylko przyłożyć do niej magnes.

Bawili¶my się drobinkami (oczywi¶cie z metalu), które układaj± się w kwiaty, poruszaj± się same po kartce (wystarczy pod ni± przyłożyć magnes).

Następnie wróżki zaprosiły nas w nagrodę do wykonania b±belków i wulkanów – to były niezapomniane chwile. A przepisem na wykonanie tych czarów się z nami podzieliły. Na pewno zabawimy się jeszcze raz…

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323