Strona Główna arrow Realizowane programy arrow Akcja "Przyjaciel przyrody i książki"
18 Listopada 2017
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz

Akcja "Przyjaciel przyrody i książki" E-mail
Mariola Janczak
niedziela, 02 październik 2016

W ramach projektu "Zielona Biblioteka", której patronem jest Urząd Miasta i Miejska Biblioteka organizowana jest akcja Przyjaciel Przyrody i Książek obejmująca wypożyczanie przedszkolakom plecaczków z książkami i audiobookami, spotkania w przedszkolach z pisarzami, ilustratorami oraz ekologiczne teatrzyki.Po raz kolejny do tej akcji włącza sie nasze przedszkole i zachęca rodziców do pożyczania plecaków z książkami. Akcja ta ma również na celu propagowanie czytania jako formę spędzania czasu z dzieckiem.Pamiętajmy,że podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.Szczeóły znajdziecie państwo na domkach i u nauczycielek grup.