Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń arrow Systemy motywacyjne 2016/2017
Strona Główna
Kronika 2018/2019
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Advertisement
Advertisement
20 Października 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Budzisława, Irena,
Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin,
Witalis
Do końca roku zostało 73 dni.
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 12 gości online
Ogłoszenia bieżące

Systemy motywacyjne 2016/2017 E-mail
Maria Homoncik   
czwartek, 06 październik 2016

Ż a b k i

W najmłodszej grupie "Żabki" powstał kącik motywujący dzieci do dzielenia się dobrocią, do pomagania innym i przestrzegania kodeksu wzorowego przedszkolaka. Dzieci zbierają na swoich żabkach święcące świetliki, które wypełniają brzuszek żabki, dzięki czemu żabka jest radosna, usmiechnięta i  "świeci" dobrocią. Za wypełnienie brzuszka siedmioma świetlikami dzieci otrzymują drobną nagrodę rzeczową. 

 

B i e d r o n k i

W grupie „Biedronki” został utworzony kącik „WZOROWEGO PRZEDSZKOLAKA”, w którym dzieci za pożądane zachowania, dyżury  i przestrzeganie Kodeksu Przedszkolaka otrzymują od „Pajączka Ziutka” kolorowe muszki, które umieszczają na nici pająka. Co pewien czas dzieci otrzymują atrakcyjne nagrody podarowane przez rodziców.

 

 

P s z c z ó ł k i

Pszczółki w tym roku za pożądane zachowania, przestrzegnie kodeksu grupy, umów i zasad, pomoc innym zbierają pszczółki do leśnego domku. Za uzbieranie ośmiu pszczółek otrzymają wspaniałą nagrodę rzeczową.

 

 

T y g r y s k i

W grupie Tygrysków system motywacyjny to "Brykające Tygryski"

Każde dziecko posiada sznurek, na którym zapięte jest 10 koralików i klamerka z tygryskiem. Za pożądane zachowania tygrysek przeskakuje o jeden koralik w górę. kiedy dotrze na szczyt sznurka dziecko otrzymuje nagrodę przygotowaną z zabawek przynoszonych przez rodziców. Za zachowania niewłaściwe tygrysek przeskakuje o jeden koralik w dół.

 

 

K r a s n a l e

W grupie Krasnali utworzono kącik zdobywcy. Każde dziecko ma swoją podstawkę na którą zbiera koraliki za przestrzeganie kodeksu grupy i każde wyrózniające go zachowanie. Dziesięć koralików upoważnia dziecko do wybrania sobie nagrody rzeczowej. 

< Poprzedni   Następny >
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle, tel. (77)4835323