Strona Główna arrow Archiwum wydarzeń arrow Kolorowe Laboratorium Biedronek
Strona Główna
Kronika 2017/2018
Archiwum wydarzeń
Optymistyczny Kalendarz
Optymistyczne przedszkole
O placówce
Pracownicy
Grupy
Kółka zainteresowań
Rozkład dnia
Statut Przedszkola
Realizowane programy
Advertisement
Advertisement
25 Wrze¶nia 2018
Wtorek
Imieniny obchodz±:
Aureli, Aurelia,
Aurelian,
Franciszek, Gaspar,
Herkulan, Kamil,
Kleofas, Kleopatra,
Ładysław, Piotr,
Rufus, ¦więtopełk,
Wincenty, Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 98 dni.
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Aktualnie jest 68 go¶ci online

Kolorowe Laboratorium Biedronek E-mail
Małgorzata Swoszowska   
wtorek, 29 listopad 2016
Sk±d na niebie bierze się tęcza? "No wiadomo, po deszczu i kiedy słońce też jest" - odpowiadaj± nasze biedronki. A jaka jest tęcza? "Kolorowa przecież" - dodaj±. A w kolorach tęczy ukryta jest czarodziejska moc, o czym dzi¶ biedroneczki przekonały się na własne oczy. A było to tak ...
 
Za spraw± kolorowych barwników pokolorowali¶my wodę na żółto, czerwono i niebiesko. Gdzie ta magia? Otóż z poł±czenia kolorów żółtego i czerwonego powstał kolor pomarańczowy, po zmieszaniu żółtego i niebieskiego powstał kolor zielony, a kiedy do pojemnika wlali¶my kolory czerwony i niebieski pojawił się fiolet. 
Następnie za spraw± magicznego proszku (wybielacz) sprawili¶my, że farbuj±ca wodę jodyna zupełnie zniknęła! Przekonali¶my się, że kolory mog± znikać.
Wiemy też jak sprawić, żeby kolory się poruszały. Kiedy do słoika z odrobin± wody i olejem (takim jak do smażenia kotlecików) wlali¶my kolorowy barwnik, nasz kolor opadł na dno słoika. Ale i na to znalazł się sposób. Wystarczyło wrzucić do słoika kilka musuj±cych tabletek, które rozpuszczaj±c się sprawiły, że kolorowe b±belki wirowały w naczyniu niczym lawa. Bardzo nam się to podobało.
Udało nam się także zrobić własn± tęczę! i też bez deszczu i słońca! A tak po prostu w talerzyku z mlekiem! Naprawdę! Na mleko wsypali¶my trochę kolorowych barwników w proszku i one mieszaj±c się utworzyły tęczę! Ale to nie koniec czarów! Potem kolory poruszały się po talerzyku, a to wszystko za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (patyczek do uszu zamoczony w płynie do mycia naczyń) :) Je¶li chcecie wiedzieć co się działo koniecznie spróbujcie w domu!
A na koniec postanowili¶my sprawdzić co się stanie kiedy białe margaretki napij± się kolorowej wody. Trudno w to uwierzyć, ale białe płatki kwiatów już po 15 minutach stawały się kolorowe, a najpiękniej wygl±dały te, które wypiły wodę z niebieskim
barwnikiem!  
 
 
 
 
 
 
< Poprzedni   Następny >
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323