18 Listopada 2017

Chemia w przedszkolu ... ? E-mail
Maria Homoncik
¶roda, 07 grudzień 2016

Czy możliwe jest aby już w przedszkolu prowadzić zajęcia z chemii ? Ależ tak. W bież±cym roku szkolnym w grupie Pszczółek rozpocz±ł się projekt edukacyjny Gimnazjali¶ci-Dzieciom. Tym razem uczniowie z pobliskiego gimnazjum ZSM nr 1 w Kędzierzynie-KoĽlu wraz z nauczycielk± pani± Karolin± przygotowali zabawy i eksperymenty z zakresu chemii.  Były to magiczne i niezwykłe eksperymenty a działo się ....., oj działo. Każdy mógł zobaczyć, że można nadmuchać balon za pomoc± magicznego proszku, zdmuchn±ć ¶wieczki przybliżaj±c je do czarodziejskiego dzbana, wyczarować dżina z butelki. Rozpuszczali¶my statki, które znikały, magicz± wod± malowali¶my i odkryli¶my znikaj±cy rysunek, zrobili¶my tęczę przy pomocy soku z kapusty, malowali¶my mlekostworki, a nawet za pomoc± niteczki łowili¶my kostki lodu (trzeba je było posypać sol±). Na koniec pani "zapaliła " nasz stół w sali - to było niezwykłe do¶wiadczenie. Na pami±tkę wspólnych eksperymentów Pszczółki otrzymały  dyplomiki i czekolady. Serdecznie dziękujemy pani Karolinie i  naszym kolegom z gimnazjum.  Nie możemy się już doczekać kolejnych spotkań.

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323