Strona Główna arrow Optymistyczne przedszkole

Optymistyczne przedszkole E-mail
Autor tekstu: Maria Homoncik
wtorek, 23 styczeń 2007
"Optymiści lepiej się uczą, są zdrowsi, więcej zarabiają, zakładają długotrwałe i szczęśliwe małżeństwa, utrzymują więź ze swoimi dziećmi a nawet dłużej żyją."
Alan Loy McGinnis

Od października 2007 r. nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu pn. "Optymistyczne przedszkole" autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot.
W Polsce program "Optymistyczne przedszkole" powstał pięć lat temu i z roku na rok przybywa mu zwolenników. Obecnie program ten realizuje ponad sto przedszkoli w Polsce.
Celem tego programu jest wzmacnianie u dzieci poczucia własnej wartości, rozwijanie optymizmu, podejmowania działań konstruktywnych, radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ważne jest aby dzieci były tolerancyjne, wrażliwe, zaangażowane, aby rozwijały swoje talenty i zainteresowania. Program ten skierowany jest nie tylko do dzieci, ale także obejmuje nauczycieli, personel i rodziców.