21 Czerwca 2018

Laboratorium w Pszczółkach E-mail
Sabina Brzoza
wtorek, 28 marzec 2017

Dnia 27 marca dzieci z grupy Pszczółki zamieniły się w „Szalonych Naukowców” w ramach comiesięcznego laboratorium. Tym razem nawi±zuj±c do pięknej i kolorowej Pani Wiosny bawili¶my się z barwami. Pszczółeczki wykonały samodzielnie chromatografię i rozdzieliły barwy znajduj±ce się we flamastrach tworz±c piękn± tęczę. Przekonały się, które skarby natury chętnie dziel± się swoim kolorem i potrafi± wpłyn±ć na barwę płótna. Eksperymentowały z kwiatkami sprawdzaj±c czy kolor „pitej” wody ma znaczenie a podczas wnikliwej obserwacji zauważyć można było zmiany barwy płatków margaretek. Ciekawym do¶wiadczeniem było stworzenie kolorowego wiru z zafarbowanego mleka. Dzieci zabawiły się również w odkrywców tworz±c nowe barwy podczas mieszania podstawowych kolorów a ¶wietn± zabaw± okazało się też tworzenie arcydzieł z zabarwionej kred± soli.

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323