22 Listopada 2017

Laboratorium w Pszczółkach E-mail
Sabina Brzoza
wtorek, 28 marzec 2017

Dnia 27 marca dzieci z grupy Pszczółki zamieniły się w „Szalonych Naukowców” w ramach comiesięcznego laboratorium. Tym razem nawiązując do pięknej i kolorowej Pani Wiosny bawiliśmy się z barwami. Pszczółeczki wykonały samodzielnie chromatografię i rozdzieliły barwy znajdujące się we flamastrach tworząc piękną tęczę. Przekonały się, które skarby natury chętnie dzielą się swoim kolorem i potrafią wpłynąć na barwę płótna. Eksperymentowały z kwiatkami sprawdzając czy kolor „pitej” wody ma znaczenie a podczas wnikliwej obserwacji zauważyć można było zmiany barwy płatków margaretek. Ciekawym doświadczeniem było stworzenie kolorowego wiru z zafarbowanego mleka. Dzieci zabawiły się również w odkrywców tworząc nowe barwy podczas mieszania podstawowych kolorów a świetną zabawą okazało się też tworzenie arcydzieł z zabarwionej kredą soli.