Strona Główna arrow Kronika 2017/2018 arrow Kolorowy Świat Pomysłowych Dzieciaków
20 Listopada 2017
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir

Kolorowy Świat Pomysłowych Dzieciaków E-mail
Sabina Brzoza
wtorek, 17 październik 2017

Dziś  Wielki Dzień dla Niezapominajki i naszej „Niezapominajkowej rodzinki”. Datę  17. 10. 2017 warto zaznaczyć w kalendarzu bowiem tego dnia rozpoczęliśmy uroczyście innowację Pani Dyrektor „Kolorowy Świat Pomysłowych Dzieciaków”.
     Dzieci ze wszystkich grup zgromadziły się w jednej z sal przebrane w kolorowe koszulki z logo naszego przedszkola aby tam obejrzeć krótką inscenizację przygotowaną przez nauczycielki. Pani Agnieszka wraz z Panią Anetą wcielając się w rolę przedszkolaków zaprezentowały bajkę w której wzięły udział Kolorowe Kredki - nasze pozostałe Panie. Motto choć proste to bardzo istotne „Wszystkie kolory są ważne – bo jakże szary był by świat bez nich”. Każda kredka przygotowała również dla dzieci zagadki i ćwiczenia gimnastyczne – nasze przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Po uroczystym odśpiewaniu naszego tegorocznego hymnu ( piosenki „ Kolorowe Kredki”, którą Państwo z pewnością dobrze znają ) Panie wyjaśniły na czym będzie polegać projekt. W tym roku w naszym przedszkolu obowiązywać będą kolorowe tygodnie, podczas których królować będzie jedna z kredek. W ramach tych wyjątkowych dni wszelkie zadania, eksperymenty i doświadczenia  nawiązywać będą do wybranego koloru. Swoje poczynania dzieci dokumentować będą w „Paszportach”, które dziś otrzymały od swych wychowawczyń. Propozycja innowacji została przyjęta przez dzieciaczki z wielkim optymizmem. Na znak przystąpienia każdy zabierze ze sobą do domu „MAGICZNĄ KREDKĘ”.
Kochani Rodzice od dziś uważnie przyglądajcie się kredkom na dolnym holu – tam znajdziecie wskazówki dotyczące działalności Waszych pociech!