Strona Główna arrow Kronika 2017/2018 arrow Tygryski w pomarańczowym królestwie

Tygryski w pomarańczowym królestwie E-mail
Sabina Brzoza
środa, 25 październik 2017

W ramach kolorowego tygodnia dzieci z grupy „Tygryski” spędziły kilka dni w królestwie pomarańczowej kredki. Podczas edukacji matematycznej przeliczaliśmy zbiory Pani Wiewiórki. Słuchaliśmy również bajeczek Pani Marchewki i wykorzystaliśmy ją do poznania literki „I”. Odbyła się także edukacja zdrowotna z pomarańczową gimnastyką i  ciastem marchewkowym. Wykonaliśmy sporo ciekawych eksperymentów nawiązujących do królującego koloru rozpoczynając od zabawy w detektywów i odnalezienia sposób na uzyskanie pomarańczowej barwy, sprawdziliśmy „zachowanie” marchewki w wodzie oraz przyjrzeliśmy się właściwościom pomarańczy. Uwieńczeniem tego wyjątkowego tygodnia było stworzenie dyniowych stworków, które cieszą oko na wystawie w holu. Również nasze kreatywne rodzinki spisały się na medal tworząc przepiękne marchewkowe „COŚki”.
Z niecierpliwością czekamy na niespodzianki kolejnej kredki