Kronika 2018/2019

Sabina Brzoza
poniedziałek, 06 listopad 2017

Ratownik medyczny

Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość – ratownik medyczny, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek z życia ratownika, wykazały wielkie zainteresowanie i zadawały wiele pytań. Pan ratownik nauczył nas jak postępować w chwili zagrożenia, wyjaśnił kiedy należy dzwonić po pomoc medyczną i utrwalił numery alarmowe. Przeprowadziliśmy również scenki w których to dzieci wcieliły się w osoby wzywające pomoc- teraz już dobrze wiemy, jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numer 112. Pan ratownik zaprezentował także pierwszą pomoc a następnie dzieci reanimowały swoje misie pod czujnym okiem ratownika medycznego. Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i złożoną nam wizytę.