21 Czerwca 2018

Sabina Brzoza
niedziela, 05 listopad 2017

Niezwykła rytmika

Dzieci ze starszych grup tj. Tygryski i Krasnale systematycznie bior± udział w zajęciach rytmicznych prowadzonych przez Pani± Marysię. Dzieci uwrażliwiane s± na piękno muzyki, poznaj± wybitnych kompozytorów, ucz± się nowych piosenek, doskonal± poczucie rytmu i estetyki poruszania się, wysłuchuj± przeróżne utwory muzyczne a także tworz± akompaniament podczas zabaw z instrumentami. Co tydzień Pani Marysia zasiada przy naszym przedszkolnym pianinie i zachęca do zabaw muzyczno - ruchowych. Jednak ostatnie zajęcia były wyj±tkowe. Na rytmikę zaproszono Pana Szymona - ucznia Krakowskiej Szkoły Muzycznej, który przybył do Niezapominajki wraz ze skrzypcami. Pani Marysia omówiła wygl±d i budowę tego instrumentu a Pan Szymon opowiedział i zaprezentował rodzaje gry na skrzypcach wydobywaj±c przeróżne dĽwięki. Dzieci z wielk± fascynacj± przygl±dały się Panu Szymonowi i wsłuchiwały w wykonywane utwory. Dziękujemy serdecznie naszemu go¶ciowi za wizytę oraz rozbudzenie w naszych milusińskich zamiłowania do gry na instrumentach.

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323