Strona Główna arrow Kronika 2018/2019 arrow Strefa Starszaka na wycieczce

Sabina Brzoza
niedziela, 20 maj 2018

Jura Park

18 kwietnia dzieci ze Strefy Starszaka wybrały się na wycieczkę przedszkoln± podsumowuj±c± projekt o Dinozaurach. Odwiedzili¶my Jura Park w Krasiejowie.  Swoj± przygodę rozpoczęli¶my od wizyty w oceanarium. W okularach 3D podziwiali¶my cudowne, podwodne życie. Najbardziej spodobał się nam rekin, który to wywołał gęsi± skórkę na nie jednej ręce :D  Następnie udali¶my się do tunelu czasu. Poruszaj±c się ciuchci± poznali¶my prehistorię, zrozumieli¶my jak powstała ziemia i życie na niej. Ostatecznie dotarli¶my do Parku pełnego (uwielbianych przez wszystkie dzieciaczki) dinozaurów. Pan przewodnik opowiedział wiele ciekawostek na ich temat i zabrał nas do muzeum. Podziwiali¶my pracę paleontologów, wypatrywali¶my w ziemi szcz±tek prehistorycznych zwierz±t a nawet trzymali¶my w rękach prawdziwe ko¶ci dinozaurów. Po tak wyczerpuj±cym spacerze posilili¶my się przepysznymi i zarazem zdrowymi (bo domowymi) hamburgerami przygotowanymi przez nasze kochane Panie kucharki.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie GCP, która wsparła finansowo nasz± fantastyczn± Dino - przygodę!

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323