Kronika 2018/2019

Optymi¶ci graj± rodakom E-mail
Maria Homoncik, Anna Tomaszewska
¶roda, 07 listopad 2018

Z okazji obchodów 100-lecia Niepodległej Polski Publiczne Przedszkole Nr 24 „Niezapominajka” ogłosiło akcję „ Optymi¶ci graj± Rodakom”. Akcja została ogłoszona w¶ród Optymistycznych Przedszkoli w całej Polsce.
Tematem akcji było wykonanie kartki pocztowej z życzeniami z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę  Niepodległo¶ci dla Rodaków mieszkaj±cych poza granicami kraju.
 Przedsięwzięcie miało na celu: promowanie i wspieranie postaw patriotycznych u dzieci, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w zwi±zku z 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległo¶ci w kraju i jego granicami, propagowanie tre¶ci patriotycznych poprzez edukację plastyczn± dzieci, popularyzowanie i wspieranie artystycznych talentów dzieci.
Kartki zostały wykonane samodzielnie przez dzieci wg ich pomysłów a rodzice zapisywali życzenia ułożone przez dzieci. Zebrane kartki  z życzeniami dzieci zapakowały w koperty, zaadresowały, nakleiły znaczki i udały się na pocztę.
Życzenia zostały  przesłane do Prezydenta Polski, Prezesa Rady Ministrów ,Prezydent Miasta Kędzierzyna -KoĽla oraz 95 ambasad polskich na ¶wiecie.
Mamy nadzieję że nasze pozdrowienia dotr± do każdego zak±tka ¶wiata i uciesz± wszystkich Naszych Rodaków.

Cieszymy się ogromnie, że Ambasador Indii jako pierwszy  odpowiedział na nasz± akcję przesyłaj±c nam przepiękny list ze słonecznych Indii. Bardzo dziękujemy za miłe słowa. Poniżej można przeczytać ten list.

Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323