Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W dniach od 24 do 28 marca nasze przedszkolaki brały udział w ekologicznym projekcie edukacyjnym "Nasz świat w naszych rękach". Na czas projektu nasze przedszkolne sale zostały zamienione w niezwykle ciekawe krainy, a dzieci każdego dnia odwiedzały inną krainę (czyli salę). Przewodnikami po krainach były Troskliwe Misie, które codziennie rano wręczały nam bilet do innej krainy. Misie uczyły dzieci, jak troszczyć się o naszą planetę, czyli o siebie i innych ludzi, rośliny i zwierzęta. Dzięki misiom dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zagrożeń dla wielu ekosystemów oraz wspólnie ustalały sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom. 

W sali Żabek znajdowała się Kraina czystego powietrza - dzieci rozmawiały na temat zanieczyszczeń powietrza, dzieliły zapachy na przyjemne i nieprzyjemne oraz poznawały sposoby oczyszczania powietrza.

W sali Biedronek znajdowała się Kraina czystej wody - dzieci rozmawiały na temat zanieczyszczeń wody, pomogły oczyścić zaśmiecone jeziorko, wybrały się do Oczyszczalni wody, gdzie samodzielnie próbowały filtrować wodę.

W sali Pszczółek znajdowała się Kraina czystej ziemi - dzieci poznawały zasady prawidłowego segregowania śmieci, zastanawiały się dlaczego zwierzęta i rośliny potrzebują naszej pomocy, wykonywały Ekoludka, czyli strażnika przyrody.

W sali Tygrysków znajdowała się Kraina odpowiedzialności - dzieci zastanawiały się dlaczego i w jaki sposób oszczędzać wodę, prąd i papier, wspólnie tworzyły Kodeks Odpowiedzialności za Planetę. 

W sali Krasnali znajdowała się Kraina trzech żywiołów - dzieci poznawały wpływ zanieczyszczeń na zmianę klimatu, poznały niebezpieczne zjawiska tj. powódź, huragan, czy pożar. Dzięki krótkim filmom i makietom zniszczonych miast, poznały skutki tych kataklizmów. 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,