Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W dniu 30.05.2014r. dzieci z grupy Pszczółek zaprosiły do przedszkola swoich rodziców, aby zaprezentować umiejętności matematyczne. Przez cały rok razem z Wróżką Niezapominajką oraz Skrzatem Psotnikiem Przewrotnikiem zwiedzały Zaczarowaną Krainę Liczb ucząc się liczyć, działać na zbiorach, poznawać figury geometryczne.
Dzieci wraz z Wróżką weszły liczbową ścieżką do Miasta Liczb i wprowadziły się do liczbowych domków – według wskazówek na liczbowym zegarku. Niezapominajka opowiedziała dzieciom o kłopotach liczb z dokuczliwym Skrzatem, który przeszkadzał im w wiosennych porządkach: pozabierał narzędzia ogrodowe, zerwał wszystkie kwiaty z grządek, pomieszał nasionka, a na dodatek zabrał wszystkie warzywa z ogródków. Ale skrzata nigdzie nie było ….
Dzieci zawołały więc Skrzata. Nie chciał wyjść z kryjówki więc Wróżka wyprowadziła go za skrzacikowe uszko. Bał się, że dzieci będą krzyczały na niego, wstydził się, że tyle napsocił, aż się cały czerwony zrobił. Jednak dzieci zaskoczyły Skrzata. Zaoferowały mu swoją pomoc i razem z Wróżką odczarowały wszystkie psoty. W Krainie Liczb znowu zagościł spokój i porządek.
Na koniec spotkania dzieci wykonały zadanie z rodzicami – posadziły warzywa na odpowiednie grządki, a następnie zaśpiewały piosenkę pt „Smaczne warzywa”. Skrzat w podziękowaniu za pomoc przygotował dla dzieci sok marchwiowy oraz pomidorowy – wszystkim smakowało!!!! Nawet tym, co troszeczkę się krzywili ?
Było bardzo matematycznie, miło i z poczuciem humoru. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i zaangażowanie!!!!
P.S. Pozdrowienia od Wróżki i Skrzata.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,