Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

29 maja 2014 r. panie i dzieci  z grupy "Żabek" zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na zajęcia otwarte dla rodziców. Poprzez przeróżne zabawy i zadania matematyczne rodzice mieli okazję zapoznać się z koncepcją wczesnego nauczania matematyki "W krainie liczb Williego". Podczas wycieczki na "Liczbową łąkę" dzieci spotkały skrzata Psotnika Przewrotnika i Liczbową Wróżkę Niezapominajkę, która przygotowała dla dzieci w kolorowych kopertach zadania, po wykonaniu których dzieci zdobyły medal "Matematycznego Eksperta Wróżki Niezapominajki". Dzieci układały m.in.puzzle o zwierzętach łąkowych, przyporządkowywały zwierzęta łąkowe do odpowiednich domków, przeliczały je; "posprzątały" bałagan, który zrobił na łące Psotnik Przewrotnik; a wraz z rodzicami utworzyły "Wiosenną liczbową łąkę". Uśmiechnięte buzie dzieci utwierdziły w nas przekonanie,że matematyka w cale nie musi być trudna, a może być ciekawa i przyjemna już dla dzieci  w wieku przedszkolnym :)
 

 

 

 

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,