Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 11 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie muzyczne pt. „Na dworze księżniczki Muzyczki”. Przedstawienie to otwiera cykl spotkań , podczas których dzieci będą miały okazję posłuchać na żywo muzyki poważnej z różnych epok. Księżniczka Muzyczka wprowadziła dzieci w czarodziejski świat muzyki z epoki średniowiecza. Wraz z muzykami : skrzypkiem i wiolonczelistą Księżniczka Muzyczka zaprezentowała pieśni i tańce dworskie średniowiecznej Europy. Dzieci miały okazję posłuchać , zobaczyć a nawet zatańczyć wybrane tańce. Z zaciekawieniem i uwagą słuchały opowiadania księżniczki o muzyce, średniowiecznych bardach i tańcach dworskich. Muzycy opowiedzieli o swoich instrumentach i zaprezentowali sztukę gry na nich. Spotkania z muzyką na żywo na pewno przyczyni się do uwrażliwienia dzieci, poszerzenia ich zainteresowań różnymi rodzajami muzyki oraz gra na różnorodnych instrumentach.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu