Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

ŻABKI NA POCZCIE!

Listy, znaczki, stemple towarzyszą nam w tym tygodniu, gdyż odkrywamy co znajduje się na poczcie. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza oraz dowiedziały się jak długą drogę pokonuje list od adresata do nadawcy. Miłą niespodzianką dla nas były listy od zaprzyjaźnionej Żabki Muchołapki, która przysłała nam piękne kolorowanki oraz małego słodyczka:) Postanowiliśmy podziękować Żabce i wspólnie napisaliśmy list z podziękowaniem. A ponieważ nie mieliśmy ani koperty ani znaczków, wybraliśmy się na pobliską pocztę. Pamiętając o dobrych manierach zachowywaliśmy się cichutko, przyjęto nas ciepło i z uśmiechem. Każdy przedszkolak miał swój udział w tym wielkim wydarzeniu, kupiliśmy znaczki dla każdego i przykleiliśmy je na kopercie. Obejrzeliśmy różne pocztowe druczki, czerwoną skrzynkę na listy oraz inne pocztowe akcesoria.
Wspólnie ustaliliśmy, że praca listonosza jest bardzo ciężka. Dowiedzieliśmy się jak sortowane są listy i że na poczcie pracuje się także nocą, aby wszystkie listy i paczki dotarły do nas szybko i bezpiecznie. Pamiętamy także o tym, że źle zaadresowana koperta lub brak znaczka sprawią, że list nigdy nie dotrze na miejsce.
Bardzo podobało nam się na poczcie! Kto wie, może Żabka Muchołapka odpisze na nasz list i niedługo będziemy mieli okazje znów wybrać się na wycieczkę?

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu