Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 27.11.2012 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Księżniczka Muzyczka".Tym razem nasze przedszkole odwiedzili trzej Żydzi. Krezmerzy -czyli żydowscy muzycy ubrani byli w tradycyjne żydowskie stroje.Przywitali nas żydowskim pozdrowieniem  "Szalom"co oznacza pokój. Opowiedzieli dzieciom o muzyce żydowskiej,zaprezentowali instrumenty. Ulubionym instrumentem żydowskim są skrzypce. Dzieci wysłuchały kilku utworów charakterystycznych dla muzyki żydowskiej m.in.piosenki "Gdybym był bogaty"z musicalu "Skrzypek na dachu" , pieśni starego Żyda sprzedającego obwarzanki bubliczki oraz kilku utworów instrumentalnych.Muzycy otrzymali zasłużone brawa, a my mieliśmy okazję posłuchać muzyki innej nacji.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,