Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

,,A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna.
  Od domu do domu, ciężką pracę ma.
  Jego piękną brodę pokrył srebrny lód,
  Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł."

We wtorkowe popołudnie (04.12.2012) dzieci z grupy Żabki razem z rodzicami przyszły do przedszkola na spotkanie ze Świętym Mikołajem... lecz Mikołaja nigdzie nie było. Nagle do sali wbiegł Reniferek z listem od Mikołaja, który wszystko nam wyjaśnił. Mikołaj wybrał się na wakacje, żeby odpocząć przed najważniejszą nocą w roku! Mikołaj zaprosił nas także do swojej pracowni, ale Reniferek uprzedził nas, że musimy wykonać 4 bardzo trudne zadania. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie... Rozwiązaliśmy Mikołajowy Quiz odpowiadając na wszystkie pytania, zaprezentowaliśmy Tradycyjny Taniec Powitalny Elfów, przeczytaliśmy listy od dzieci i posegregowaliśmy zabawki, żeby Elfy miały mniej pracy, a także wyczarowaliśmy śnieg dla Świętego Mikołaja!!!! W nagrodę za ciężką pracę Reniferek zaprosił nas do Pracowni Świętego Mikołaja, gdzie mogliśmy się choć przez chwilkę poczuć jak Elfy... ozdabialiśmy pudełka i pakowaliśmy prezenty, a na koniec wszystkie prezenty wrzuciliśmy do wielkiego czerwonego worka. Wszystko było już gotowe ... brakowało nam tylko Mikołaja, który mógłby rozdać dzieciom prezenty. Ale pomysłowe żabki i na to znalazły sposób i zaproponowały rodzicom, żeby zastąpili Świętego Mikołaja. Dzielny tatuś zgłosił się na ochotnika i został naszym Mikołajem ... nauczył dzieci tradycyjnego okrzyku Mikołajów HO HO HO - wymawianego w różny sposób, a w zamian za dobrą zabawę zaśpiewaliśmy Mikołajowi piosenkę. Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment ... Mikołaj rozdaje prezenty!!!! Dzieci szybciutko położyły się spać, a kiedy się obudziły i znalazły prezenty rozległy sie wesołe krzyki radości. Żabki pamiętały również o poczęstunku dla Mikołaja i jak stary zwyczaj nakazuje przygotowały mleko i ciasteczko. Mamy nadzieję, że smakowało :) Na dzieciaki także czekał mały poczęstunek i chwila zabawy z kolegami i rodzicami... żal wracać było do domu !

Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy i miły wieczór. Wielkie brawa dla Mikołaja, bez którego nie byłoby tak wesoło. Buziaki i uściski dla dzieciaków za ich zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w całe spotkanie ... oby Wasze wszystkie Mikołajowe marzenia znalazły się pod poduszką. Dziękujemy Państwu także za miłe i ciepłe komentarze na czapeczkach mikołajowych. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu wiosną !.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu