Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W  „Niezapominajce” w dniach od 4 lutego do 22 lutego ruszył innowacyjny, międzynarodowy projekt edukacyjny International Kindergarten. W Polsce realizowany był w szkołach, liceach, a obecnie trafił do przedszkoli. Przedszkole „Niezapominajka” jest jednym z pierwszych w Polsce, w którym jest on realizowany. W ramach projektu odbywają się warsztaty dla przedszkolaków polegające na grach, zabawach oraz mini rozmówkach prowadzonych w języku angielskim. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z całego świata. W naszym przedszkolu gościmy młodych ludzi z Egiptu i Ukrainy, którzy umożliwiają dzieciom  poznanie pierwszych słówek w języku angielskim, poszerzenie swoich horyzontów oraz zachęcają do nauki języków obcych,  przybliżają kulturę i zwyczaje krajów których są przedstawicielami. W zamian nauczyciele i rodzice organizują praktykantom wycieczki po bliższej i dalszej okolicy, spotkania w rodzinnym gronie, dające możliwość poznania polskiej kultury i obyczajów.

 

Można także przeczytać i posłuchać krótkich ralacji w Radio Park FM  oraz na stronach Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,