Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dnia 27 marca w naszym przedszkolu zorganizowane zostało wielkanocne śniadanie. W trakcie przygotowań panie i dzieci dzieliły się doświadczeniami i tradycjami kultywowanymi w domach rodzinnych, mówiły o wielkanocnych potrawach, wielkanocnym zajączku , prezentach. Odświętnie ubrane dzieci  wraz z paniami usiadły do pięknie przystrojonych stołów. Wszyscy, dzieląc się jajkiem życzyli sobie wesołych i spokojnych świąt.  W świątecznym menu znalazło się jajeczko, kiełbaska  na gorąco, rzodkiewki, szczypiorek, babka wielkanocna.Dzieci chętnie dekorowały swoje kanapki listkami rzeżuchy , którą samodzielnie wyhodowały w w mini ogródkach w sali. W czasie śniadania każdą grupę odwiedziła  pani dyrektor ,która wraz ze świątecznymi życzeniami przyniosła zajączka dla każdego dziecka. Zajączki  w pięknych koszyczkach powędrowały z dziećmi do domów.W koszyczkach oprócz zajączków znalazły się także słodycze zakupione przez chętnych rodziców w grupach. Kochani Rodzice, dziękujemy. Życzymy  wszystkim wesołych, spokojnych i zdrowych świąt !.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu