Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Wszystkie Dzieci nasze są ...

W dniach od 3 do 7 czerwca 2013r. w ,,Niezapominajce" realizowany był projekt edykacyjny pod hasłem ,,Dzieci z różnych stron świata". Celem projektu było kształtowanie świadomości wielokulturowej, budzenie szacunku i życzliwości dla siebie oraz innych niezależnie od koloru skóry czy narodowości oraz wzbogacenie wiadomości na temat życia dzieci na innych kontynentach.

  • W poniedziałek razem z piratami dzieci obchodziły swoje święto - ,,Dzień Dziecka". W prezencie otrzymaliśmy od piratów bilety w podróż na kolejne dni.
  • Tak więc we wtorek wybraliśmy się do Afryki w odwiedziny do Murzynka Bambo. Dzieci pięknie wypowiadały się na temat odmienności ludzi, opowiadały o toleracji i akceptacji. W tym dniu dzieci miały możliwość wykonania pracy plastycznej z wykorzystaniem węgla rysunkowego.
  • W środę ubraliśmy się ciepło, ponieważ samolot zabrał nas do Krainy Wiecznego Śniegu - Grenlandii. Nasze noski niemal od razu zrobiły się zimne i czerwone od mrozu. Dzie rozgrzały się podczas zabaw ruchowych. Następnie wybrały się nad morze, aby na lodowej krze łowić ryby, jak zwyki to robić Eskimosi. Układając złowione rybki w skrzynkach dzieci miały możliwość rozwijania umiejętności matematycznych.
  • ,,Nie ważne jest to, czy jesteś silny jak dąb, czy mały i kruchy jak szkło. Ty dobrze wiesz, że gdzie w sercu na dnie, odwaga i siła chowa się..." - takie słowa hymnu olimpijskiego przyświecały nam podczas podróży do Japonii na Igrzyska Olimpijskie. Dzieci zmierzyły się w kilku konkurencjach, świetnie sobie poradziły. Wszyscy odnieśli sukces i zdobyli puchar olimpijski oraz upominki.
  • W piątek czekała nas długa, długa podróż przez ocean do samej Ameryki. Tam zamieniliśmy się w indian w kolorowych pióropuszach i wydając głośne indiańskie okrzyki zbudowaliśmy wioski indiańskie. Po szeregu wesołych zabaw przyszedł czas na wspólny posiłek w wigwamie wodza - pyszne hamburgery!

Podobał nam się ten tydzień pełen przygód. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia naszych ,,Wspomnień z podróży", które ozdabiają hol naszego przedszkola!!!

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu