Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Każdy z nas chciałby,  by jego dzieci wyrosły na dobrych, mądrych ludzi, którzy nie tylko dadzą sobie rade w życiu, ale również zaspokoją własne potrzeby i sprostają oczekiwaniom rodziców, znajomych, oczekiwaniom innych ludzi. Jak tego dokonać? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każde dziecko, każdy człowiek jest swoistą indywidualnością o odmiennym usposobieniu, różnych zdolnościach, zainteresowaniach, różnych poglądach. Można powiedzieć, że każdy ma swoją drogę życiową i potrzebuje na tej drodze innych bodźców do tego, aby dać z siebie wszystko, potrzebuje innej motywacji...

I właśnie coś więcej o tej motywacji, o motywacji dzieci, podczas szkolenia WDN starały się ustalić nauczycielki naszego przedszkola. Po ,,burzy mózgów"  na temat tego co to w ogóle jest motywacja wyjaśnione zostały podstawowe pojęcia dotyczące motywacji. W dalszej części spotkania próbowałyśmy ustalić pozytywne i negatywne czynniki wpływające na rozwój motywacji ze strony nauczycieli, rodziców oraz samego dziecka. Ustaliłyśmy także jakie korzyści i efekty płyną z motywowania dzieci oraz jakie konsekwecje przynosi brak motywowania. Podczas zajęć warsztatowych podzieliłyśmy się pomysłami na sposoby motywowania dzieci i jakich zasad należy się trzymać, aby ta motywacja była skuteczna.

My, jako nauczyciele, największą satysfakcję osiągamy wtedy, gdy pomagamy innym w rozwoju, uczymy ich jak osiągnąć sukces. Pamiętamy jednak przy tym, że sukces to nie zawsze coś wybitnego. Czasami o sukcesie świadczy nawet najmniejszy krok do przodu!!!

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,