Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Dym i ogień bucha z dachu, ale strażak nie zna strachu. Choć gorąco mu okropnie, wszedł na górę, już jest w oknie. I ratuje dzieci z ognia, tak strażacy robią co dnia."

18 czerwca odwiedziliśmy strażaków. Mnóstwo wrażeń i przeżyć dostarczyła nam przejażdżka wozem strażackim, gaszenie wężem strażackim "wyobrażonego" pożaru, oglądanie z bliska wyposażenia i ekwipunku strażaka.  Emocje wzrosły jeszcze bardziej, kiedy strażacy zasymulowali alarm i zademonstrwali nam jak szybko potrafią zjechać po ześlizgu strażackim, ubrać się i wyjechać na akcję. Wszycy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i szybkości strażaków. Na zakończenie dzieci wręczyły skromny upominek i laurkę z życzeniami, a w zamian dostały słodycze.

 

 

Kilka zdjęć z tej wizyty umieszcznych zostało na stronie internetowej kędzierzynskiej jednostki straży pożarnej:

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,