Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 

Jak co roku 6 grudnia wszystkie dzieci oczekują na przybycie Świętego Mikołaja. W tym roku (07.12.2009) do przedszkola Niezapomiajka do dzieci z grup ,,Pszczółki" i ,,Tygryski" przybyli z Laponii niezwykli goście: Święty Mikołaj (pani Małgosia) wraz z panią Mikołajową (pani Ewelina). Poprosili, by dzieci wybrały się z nimi do Laponii pomóc w pakowaniu prezentów. Wszyscy przygotowali się odpowiednio do podróży i przy dźwiękach skocznej melodii udali się samolotem  do krainy Świętego Mikołaja. Następnie dzieci zostały mianowane na POMOCNIKóW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA i wspólnie wypowiedziały tajemną formułę elfów: ,, Dziś Świętego Mikołaja będziedz pomocnikiem. Pomoc, uśmiech i zabawa to jest bardzo ważna sprawa." Każdy otrzymał medal Pomocnika, a za zaangażowanie w pracę i pomoc w fabryce Świętego Mikołaja oraz zapakowanie ogromnego worka prezentów na sanie, Mikołaje przygotowały dla przedszkolaków wiele niespodzianek. Główną atrakcją było zwiedzanie fabryki Świetego Mikołaja i poznanie tajemnic pracy elfów. Dzieci mogły wykzać się także wiedzą na temat życia Mikołaja podczas ,,Mikołajkowego quizu" i doskonale odpowiedziały na wszystkie pytania. Na koniec pobytu w Laponii dzieci otrzymały zaproszenie do Mikołajowego kina na film od tytułem ,,Świąteczna przygoda". Pomocnikiem Świętego Mikołaja może być każdy, każdego dnia przez cały rok. Wystarczy tylko cichutko wyszeptać tajemną formułę elfów:) Do zobaczenia znów za rok! Bądźcie grzeczni!!!

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,