Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 

Dnia 11 stycznia w mroźny zimowy poranek nieoczekiwanie dzieci z grup ,,Tygryski" i ,,Pszczółki" odwiedzili Wróżka Dobroduszka (pani Ewelina) oraz Czarodziej Dobrodziej (pani Małgosia). Niespodziewani goście przybyli z Krainy Dobra i Radości do dzieci z przedszkola Niezapominajka, by razem z nimi czynić dobro i wysyłać wszystkim dzieciom na całym świecie promyki radości. Wróżka i Czarodziej zaprosili dzieci na zimowy spacer po swojej krainie, do której dostali się za sprawą magicznego lustra. Wszystkie dzieci zostały zaczarowane z zimowe śnieżynki, które wspólnie wypowiedziały zaklęcie dobra i radości: ,,My małe zimowe śnieżynki, będziemy spełniać dobre uczynki. Obiecujemy iść zawsze dobrą drogą, radością zarazić nawet zimę srogą. Dobro i radość to nasze zadanie, więc każdy niech dobrym się dzisiaj stanie!" Po wspólnym czynieniu dobra i radosnych czarach z Wróżką i Czarodziejem, dzieci odtańczyły ,,Taniec Radości", podczas którego każdy mógł wyrazić całym sobą czym dla niego jest radość. Gdy czas zimowej przygody dobiegł końca, dzieci wróciły do przedszkola, gdzie otrzyały pamiątkowe dyplomy od Wróżki i Czarodzieja. Kto wie, może niebawem znów nas odwiedzą?

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,