Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W naszym przedszkolu w ramach obchodów Dnia Dziecka tydzień odbył się pod hasłem „Święto Czekolady” i jak sama nazwa wskazuje każdy dzień był bardzo… słodki  i czekoladowy.

W poniedziałek  Kółko Teatralne prowadzone przez  p. Mariolę, p. Jolę i p. Ewelinę wystąpiło w przedstawieniu o bajkowych postaciach, a potem wszyscy tańczyliśmy i pląsaliśmy przy znanym dzieciom rytmach piosenek. W salach dzieci malowały  farbami, a na podwórku rysowały kolorową kredą swoje marzenia. Dziecięce wytwory można było podziwiać w „Galerii plastyka” na zewnątrz budynku przedszkola. W ten dzień naszych milusińskich  odwiedzili także pensjonariusze i pracownicy   z DDP „Wrzos”, którzy na ręce p. Dyrektor wręczyli własnoręcznie wykonaną laurkę i wielkie pudło czekoladowych  pierniczków.

Drugi dzień - wtorek rozpoczęliśmy słodko - od śniadania z nutellą. W trakcie zajęć głównych dzieci  poznawały  historię i proces  technologiczny czekolady , a poza kosztowaniem  czekoladowych  słodkości  … w „Żabkach” i „Pszczółkach” dzieci „malowały” nutellą wafelki  (oczywiście zjadając je potem ze smakiem),  „Tygryski”  wykonywały „Czekoladowe Makijaże” – dzieci malowały się nawzajem lub z pomocą pani, a potem podczas „Rewii Czekoladowej Mody” wybierały Króla i Królową Czekolady. Koronacji dokonała p. Agnieszka wręczając zwycięskiej parze okolicznościowe szarfy i korony. „Krasnale” także malowały swoje buźki  tym  słodkim przysmakiem i tak  jak  „Żabki” malowały czekoladowe obrazki, i piły gorącą czekoladę.

W środę w naszym Przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs  na „Czekoladowe Fantazje”. Wszystkie grupy wraz ze swoimi paniami od rana piekły , rozpuszczały czekoladki, robiły polewy  i posypywały brązowe słodkości. A w międzyczasie dzieci zjadły pyszny obiad- naleśniki z polewą czekoladową, po których na tablicach obiadowych pojawiły się  same czerwone znaczki : „Zjadłem wszystko” Przygotowane  wcześniej słodkie  arcydzieła można było zdegustować  w „Czekoladowej kawiarence” w holu głównym „Niezapominajki”. Jury konkursu miało nie lada trudność w wyłonieniu laureatów i w końcu po burzliwych naradach  przyznało każdej grupie I miejsce.  Naszym największym konsumentom -  Rodzicom - bardzo smakowały dziecięce smakołyki,  a przed zamknięciem przedszkola zostały już tylko puste stoły i okruszki.  

W te dni w naszym Przedszkolu królowały kolory czekolady więc i nasze  dzieciaczki  były ubrane w brązy i biele.

W czwartek i piątek wybraliśmy  się do Sali Zabaw – Bajkolandii , gdzie nasi milusińscy szaleli  i bawili  się do utraty tchu. W tych dniach również nie zabrakło słodkich czekoladowych poczęstunków.

W ciągu całego tygodnia  nasze  panie czytały dzieciom bajeczki, jako że  równocześnie ze „Świętem Czekolady” odbywał się VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe święto organizowane przez Fundację ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom, w którym nasze Przedszkole również bierze udział.

W  kuluarach naszego przedszkola głośno było o naszym święcie,  a i  dzieci miały i mają   nadzieję że „Święto czekolady” na stałe wejdzie do przedszkolnego kalendarza imprez. Być może….

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,