Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas". Program ten powstał przy współudziale Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Instytutu Matki i Dziecka. Koordynatorkami w naszym przedszkolu są: mgr Aneta Szeląg i mgr Agnieszka Żymełka. Program jest adresowany do dzieci 5 i 6 letnich, rodziców, opiekunów i ma on charakter profilaktyczny. Głównym celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach, lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. W dalszej perspektywie jest wstępem do asertywnych zachowań dzieci w obronie własnych praw i własnego zdrowia. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy Was-drodzy Rodzice- do aktywnego udziału w przedszkolnej antytoniowej edukacji. Szczególy w trakcie realaizacji programu...

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,