Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Cały świat jest w naszych rękach !


Nasze cudowne przedszkolaki świetnie wiedzą o tym, że choć mają niewiele lat mogą dbać o cały świat. Za nami proekologiczny projekt realizowany przy współpracy z firmą Global Colors Polska. Dzieci uczyły się o segregacji i recyklingu, o tym jak dbać o środowisko. Przez cały tydzień rozmawiały z Paniami o istocie recyklingu, poznawały zalety segregacji śmieci, uczyły się tematycznej piosenki i nadawały drugie życie plastikowym śmieciom konstruując przestrzenne a. W tym roku tworzyliśmy zabawki przyszłości, które mogą Państwo podziwiać w dolnym holu. Ze starych wiader, butelek, zakrętek powstały prawdziwe cuda. Żabki stworzyły minionkowe kręgle,  Biedronki cudowny wózek dla ukochanej lali, Pszczółki wykonały grę zręcznościową – piłkarzyki, Tygryski najprawdziwsze szachy a Krasnale ogromną rakietę.
Podsumowaniem naszego projektu było czwartkowe spotkanie z przedstawicielami firmy GCP. Dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych, przedstawieniu teatralnym, a później obejrzały bajeczkę o życiu starej, na pozór nie potrzebnej butelce plastikowej. Przedszkolaki pełne wiary w to, że mogą zmienić świat za swoją proekologiczną postawę zostały obdarowane upominkami sponsorowanymi przez firmę GCP. Dziękujemy !

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,