Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Przedszkolaki z Niezapominajki udały się na wycieczkę. Celem wycieczki była Powiatowa Komenda Policji w naszym mieście. Dzieci miały możliwość zwiedzenia budynku komendy, zapoznania się z jej pomieszczeniami oraz poznać pracę policjantów. Po Komendzie wycieczkę oprowadzali: pan policjant oraz pani rzecznik policji , którzy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy.  Podczas ćwiczeń praktycznych okazało się ze starszaki  znają numer telefonu na policje , wiedza kiedy należy dzwonić a także  potrafią  zgłosić ( tym przypadku wymyślone ) zdarzenie.  Atrakcja było oglądanie radiowozu policyjnego. Policjanci przypomnieli dzieciom o konieczności przestrzegania zasad  ruchu drogowego i o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał odblaski. Dzieciaki serdecznie podziękowały oprowadzającym ich policjantom za świetną i ciekawą wycieczkę.

 

Pszczółki

 

Tygryski

 

 

Krasnale

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,