Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 Dnia 10 maja obchodzimy Święto Optymizmu. Z tej okazji 11 maja nasze przedszkolaki wraz z dziećmi z Przedszkoli Nr 26, 9, 5 uczestniczyły w kolorowym Przemarszu Optymistów. Nasze dzieciaki pięknie się prezentowały w kolorowych koszulkach z logo naszego przedszkola „Niezapominajka”. Przedszkolaki przemaszerowały przez osiedle i dotarły do Parku Orderu Uśmiechu, gdzie czekało na nie wiele atrakcji. Jedną z nich było szukanie po trasach wyznaczonych kolorowymi wstążkami zwierzątek: żabki, motylka, rybki, ptaszka, wiewiórki, biedronki. Po odnalezieniu każdego zwierzątka dzieci brały udział w różnych zabawach: ruchowych, słuchowych, artykulacyjnych. Po przejściu wszystkich stacji dzieci ze wszystkich przedszkoli utworzyły wielkie koło i przesłały sobie iskierkę przyjaźni. Następnie nasze przedszkolaki zaśpiewały Hymn Optymistów. Wielką atrakcją dla dzieci było puszczanie i łapanie barwnych baniek mydlanych - było przy tym  wiele radości i śmiechu. Dzieci powróciły do przedszkola Autostradą Optymizmu i wraz z paniami odczytywały hasła umieszczone na kierunkowskazach: uśmiechnij się, pomagaj innym, bądź radosny, nie poddawaj się. W ogrodzie przedszkolnym zorganizowane zostały zdjęcia. Dzieci w barwnych koszulkach tworzyły kompozycje; kwiaty, chmurki, balon, które były fotografowane „z lotu ptaka”. Zadanie nie było łatwe, ale dzieci świetnie sobie z nim poradziły. Po powrocie do przedszkola dzieci zjadły kolorowy obiadek z menu przygotowanego na ten właśnie dzień. Na zakończenie tego pięknego radosnego święta, każde dziecko wręczyło swoim rodzicom „Bilet do Krainy Optymizmu”. Pamiętajmy, że warto uśmiechać się każdego dnia.

 Relacja z imprezz take na stronach Radia Park

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,