Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

13 czerwca 2012 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie Certyfikatu Optymistycznego Przedszkola, który nasza placówka otrzymała za realizację ogólnopolskiego programu Optymistyczne Przedszkole. Uroczystośc odbyła się na scenie DK "Chemik". W uroczystości wzięły udział dzieci oraz personel naszego przedszkola, a także rodzice i zaproszeni goście. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: pani Mirela Nawrot - autorka programu Optymistyczne Przedszkole, pan Wiesław Księski - sekretarz, przedstawiciel Urzędu Miasta Kędzierzyna -Koźla, pani Aleksandra Felsztyńska - kierownik Wydziału Oświaty, pani Katarzyna Dysarz - dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty i Wychowania oraz panie dyrektorki z zaprzyjaźnionych przedszkoli naszego miasta.

Oficjalna częśc rozpoczęła się uroczystymi przemówieniami. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor naszego przedszkola - Urszula Szałaj. Następnie na scenę zaproszona została pani Mirela Nawrot. Po krótkich przemówieniach na temat realizacji programu w naszym przedszkolu, przyszła chwila na najważniejsze wydarzenie. Przy donośnych dźwiękach fanfar oraz kolorowym konfetti nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy z Certyfikatem Optymistycznego Przedszkola. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali nasz optymistyczny hymn przedszkola.

Po części oficjalnej, nadeszła pora na występy artystyczne naszych przedszkolaków. Dzieci dzielnie pokonały tremę przed występem na wielkiej scenie. Wszystkie wspaniale się zaprezentowały. Nasi najmłodsi milusińscy - Żabki - pięknie zaprezentowały swój Rock & Roll"owy taniec. Biedroneczki zaśpiewały i zagrały na instrumentach do utworu "Leśna orkiestra". Pszczółki wykonały piękny Taniec Węgierski z kolorowymi szarfami. Elegancko ubrane Tygryski zaprezentowały nam przepiękny taniec dworski Menuet. Natomiast najstarsza grupa Krasnale tańczyła w gorących rytmach Tańca hiszpańskiego.

Kolejną atrakcją był występ Kółka Teatralnego Rodziców. Zaprezentowali oni piękną opowieśc o małej dziewczynce imieniem Calineczka. Reżyserkami przedstawienia były panie: Agnieszka Żymełka i Aneta Szeląg. Rodzice po raz kolejny zaskoczyli nas znakomitymi zdolnościami aktorskimi.

Uroczystośc zakończyła się w miłej atmosferze. Zaproszeni goście udali się na poczęstunek do Galerii DK "Chemik", natomiast dzieci wróciły do przedszkola. Czekała tam na nich słodka niespodzianka - torcik oraz - książka "Optymistyczne bajki o dobrym wychowaniu. Dobroc" 

 


 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,