Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Już po raz XII odbył się Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów i Nauczycieli  z przedszkoli realizujących program Optymistyczne Przedszkole Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot. Wydarzenie to miało miejsce w Toruniu w dniach 21-23 marca 2013r. Zjazd przebiegał pod hasłem "Nowy pogląd na etykę w przedszkolu" ,wzięło w nim udział 150 nauczycieli i dyrektorów z całego kraju. Nasze przedszkole brało udział już w dziesięciu zjazdach, wszystkie były bardzo interesujące i inspirujące.
Inauguracja tegorocznej konferencji  odbyła się w przepięknej sali na Dworze Artusa. Wykład okolicznościowy "Etyka praktyczna w życiu rodzinnym i zawodowym" wygłosił prof. dr hab. Włodzimierz Tyburski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Zakład Filozofii Moralnej i Bioetyki. Gościem honorowym była dr Marianna Styczyńska.
Organizatorem konferencji był jak co roku Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego "PARTNER" . Dyrektor ośrodka, autorka programu Optymistyczne Przedszkole, Pani Mirela Nawrot zadbała o wysoką jakość warsztatów, prezentacji i integrację środowiska optymistycznych przedszkoli. Jeden dzień warsztatowy – „Etyka w zarządzaniu przedszkolem” prowadziła dyrektorka naszego przedszkola – Urszula Szałaj.. Podczas każdego zjazdu wręczane są kolejne certyfikaty, nagrody, wyróżnienia i dyplomy. Zdobyliśmy ich już bardzo dużo. Podczas tegorocznego nasza placówka otrzymała kolejny- Certyfikat Sieci Uczących Się Przedszkoli" SUPEŁ". Każdy Zjazd Optymistycznych Przedszkoli wzbogaca uczestników w innowacyjne formy pracy. Umożliwia wymianę doświadczeń, wspólne podążanie za zmianami, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w pracy z dzieckiem. Zjazd Optymistycznych Przedszkoli to także okazja do promocji naszego miasta (w konferencji uczestniczyły dyrektorki i nauczycielki 5 przedszkoli z Kędzierzyna-Koźla) i spotkań z autorytetami polskiej oświaty.

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,