Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

Pierwsze Święto Optymizmu

Przedszkole Publiczne Nr 24 „Niezapominajka” wraz z innymi optymistycznymi przedszkolami w Polsce dnia 10.05.2012 uroczyście obchodziło I Święto Optymizmu. Wszyscy o tym wiedzą, choć niewielu pamięta, że 12.05.2000 roku odbyło się spotkanie w Warszawie, w Sejmie RP na zaproszenie marszałka Sejmu Jana Króla. Zaproszeni zostali dyrektorzy przedszkoli i przedstawiciele gmin z całej Polski do społecznej debaty „Małe dziecko szansą dla przedszkola i szkoły”. To wtedy ten dzień otworzył podróż do trenowania postawy społecznej, obywatelskiej, postawy optymizmu i likwidowania bezradności u dzieci i dorosłych.
Podczas obchodów Święta Optymizmu cała społeczność przedszkola ubrana była w 7 kolorach tęczy. Po uroczystym otwarciu imprezy przez dyrektora przedszkola U. Szałaj odbyła się rewia talentów przygotowana i prezentowana przez wszystkie dzieci. Na pokazach pojawiła się Wróżka, która przewodziła dzieciom w poszukiwaniach „Kamieni w kolorach tęczy”, a finałem zabawy było posadzenie „Drzewka Optymizmu” przed naszym przedszkolem.
Popołudniem delegacja przedszkolaków odwiedziła Urząd Miasta w Kędzierzynie – Koźlu. Dzieci przyjęli Zastępcy Prezydenta Miasta: Ewa Dudzińska i Paweł Rams. Urzędnicy otrzymali niezapominajki wraz z pozdrowieniami od wszystkich dzieci.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,