Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W dniach 23-27 listopada w odbyły się obchody „Święta Pluszowego Misia”.  W tym czasie każdemu przedszkolakowi towarzyszył jego ukochany pluszowy przyjaciel. Podczas zajęć dzieci poznały historię powstania pierwszego Pluszowego Misia zwanego Teedy, czytano bajki i opowiadania z misiem w roli głównej, rozwiązywano quizy i śpiewano piosenki.  Nasi milusińscy uwiecznili na papierze podobizny swoich pluszaków, a dzieci starsze miały okazję stworzyć małą kolekcję mody, ubierając papierowe misie w wesołe stroje. Przedszkolaki wiele dowiedziały się o misiach z bajek i filmu, nie zabrakło też opowieści o Misiu Coralgolu i Uszatku, a więc o bajkach , na których wychowało się pokolenie ich rodziców.  W „Niezapominajce” nawet menu było wzbogacone o misiowe przysmaki. Punktem kulminacyjnym tego tygodnia były 107 urodziny Pluszowego Misia , którym towarzyszyło otwarcie Galerii prac plastycznych „Pluszowy Miś na wczoraj, jutro i dziś” . Konkurs był zorganizowany przez PP 24, pod patronatem  Ośrodka Doskonalenia Zawodowego „Partner” i autorki programu „Optymistyczne przedszkole” pani Mireli Nawrot. Udział w konkursie wzięły dzieci z optymistycznych przedszkoli z 33 miast Polski. Uroczystości  otwarcia dokonali: zastępca prezydenta miasta- p. Piotr Gabrysz, Kierownik wydziału Oświaty i Wychowania – p. Małgorzata Jagiełło oraz dyrektor zaprzyjaźnionego „Tęczowego Przedszkola” PP26 - p. Małgorzata Bandurska. Urodziny Pluszowego Misia były także okazją  do zaprezentowania umiejętności recytatorskich  i aktorskich przez dzieci z kółka teatralnego w przedstawieniu „Urodziny Misia”, gdzie ku zaskoczeniu małych widzów w rolę Misia wcieliła się  p. Jolanta Chyłek. W dniu tym, nie zabrakło również „małego co nieco” , którym był ogromny tort z wizerunkiem misia-Kubusia Puchatka.Śmiało można rzec, że tegoroczne urodziny- każdy pluszowy miś powinien uznać za szczególnie udane.

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,