Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

W tym roku przedszkolnym, ze względu na trwającą epidemię Koronawirusa, postanowiliśmy opracować program prozdrowotny pod tytułem: „My wirusom się nie damy – bo o zdrowie swoje dbamy!”. Głównym celem tej innowacji jest poszerzanie wiadomości dzieci na temat panującej epidemii oraz wyrabianie prawidłowych nawyków prozdrowotnych.
W miesiącu lutym rozpoczęliśmy realizację naszego programu. Na początek dzieci dowiedziały się czym są bakterie i wirusy, gdzie na nas czyhają oraz jak z nimi walczyć. Oglądaliśmy bajeczkę o wirusie z koroną i wykonaliśmy jego portret, nauczyliśmy się jak należy  prawidłowo myć ręce, a także ustaliliśmy zasady naszej bezpiecznej zabawy. Przeprowadziliśmy również eksperymenty, które pokazały nam jak ważne jest dokładne mycie rączek z użyciem mydła. Teraz już nie straszne nam wirusy!

 

Biedronki

Tygryski

Żabki

Krasnale

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,

Przedszkole Nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu